Kubusiowe Nowinki

Listopad

 

4.11. - 8.11.  TYDZIEŃ PATRIOTYCZNY „ PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA”

4.11. o godz. 11.00 wszystkie dzieci wychodzą do MBP  na inaugurację tygodnia patriotycznego.  W tym dniu proszę ubrać dzieci odświętnie.

8.11. – uroczystość z okazji Święta Niepodległości z udziałem władz miasta w przedszkolu. Uroczyste wciągnięcie flagi na maszt i odśpiewanie hymnu.
Proszę o odświętny strój.

W ramach tygodnia patriotycznego odbędzie się quiz międzygrupowy wiedzy o Polsce

5.11.– dzieci z grupy Tygryski zapraszamy z Rodzicami do MBP w Mikołowie na pasowanie na czytelnika na godz.16.00.

18.11.( poniedziałek) - o godz.10.30, koncert muzyczny „Baśń o Góreckim. Ogród miłości wyrasta w sercu dziadka” , poprowadzą  studenci Filharmonii Śląskiej. Koszt biletów pokryty zostanie z RR                                                                                                                                        

18.11 – 21.11. TYDZIEŃ  EKOLOGICZNY „MOGĘ ! ZATRZYMAĆ SMOG” tydzień jest połączony z akcją Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego „MOGĘ! Zatrzymać SMOG – przedszkolaku złap oddech” Dzieci dowiedzą się co to jest powietrze , co wpływa na jego zanieczyszczenia oraz jak możemy dbać o jego czystość. Nabyta wiedza zostanie sprawdzona na międzygrupowym quizie, na który zostaną zaproszeni przedstawiciele z Urzędu Miasta w Mikołowie.       

22.11 (piątek) Święto Pluszowego Misia – zabawy sprawnościowe, zabawy z chustą, zlizywanie miodku itp. Proszę, aby dzieci w tym dniu przyniosły ulubionego misia.

25.11(poniedziałek)  – wyjście do MDK na  godz. 10.20  na przedstawienie „Pinokio”  w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacyjnego.  
Koszt biletów pokryty zostanie z RR.

Wyjścia do MBP na lekcje biblioteczne :

27.11.( środa)– Kangurki g.13.00

 

26.11. – godz.16.00 Zapraszamy Rodziców na prelekcję „Wlazł kotek na tablet i do Jasia mruga: Czy ta Twoja gra nie jest za długa?”.                                     Jak uchronić dziecko przed uzależnieniem od gier elektronicznych. Prelekcję poprowadzi p. Sabina Synowiec z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej.     

Dziękujemy za tak liczne włączenie się w zbiórkę pokarmu dla zwierząt z Leśnego Pogotowia. Przypominamy że do 6.11. trwa zbiórka słodyczy i artykułów szkolnych dla polskich dzieci z Kresów. Zachęcamy wszystkich do udziału w tej akcji.

11 grudnia (środa) organizujemy wyjazd  dzieci 6 i 5  -letnich  do  Podziemia Sztolni Królowej Luizy na zwiedzanie sztolni oraz warsztaty edukacyjne pt.: „KULTURALNY BAJTEL "           

Miejsc: 55

Cena biletu: 35 złotych.

Należność w wysokości 35 zł  prosimy wpłacać  na konto Rady Rodziców do 28. 11.2019 W przypadku nieuregulowania należności w wyznaczonym terminie dziecko nie weźmie udziału w wycieczce

Kierownik  wyjazdu:  Magdalena Błaszczyk, Joanna Patrzyk

Koszt przewozu dzieci pokryty z funduszy Rady Rodziców.

Śniadanie dla wyjeżdżających o godzinie: 7:45

Wyjazd o godzinie: 8:20

Powrót około:  12:00